#2016-01-12 06:29:47 

Ogrzyca

Użytkownik

Dzień dobry. Przygotowuję przyjęcie urodzinowe dla córki, która kończy 12 lat. W związku z tym planuję upiec babeczki, ale chciałabym je jakoś nietypowo udekorować (ceny lukru nie są wysokie, także postanowiłam poszaleć z różnymi smakowitościami). Moje serce totalnie podbiły zdjęcia takich słodkich babeczek w typie „Potwora Ciasteczkowego”, zobaczyłam je na jakiejś stronie. Czy trudno będzie je wykonać (będę potrzebowała przyrządzić ok. 30 takich)? Pozdrawiam.
#2016-01-12 07:27:30 

Orka

Użytkownik

Łeee, te niebieskie babeczki są cudowne, ale ja to się do pieczenia nie nadaję :( ale jakby ktoś sprzedawał, to bym kupiła tonami chyba :D
#2016-01-12 08:23:37 

Mantra

Użytkownik

Ogólnie przepis na takie babeczki jest strasznie łatwy, dasz radę bez problemu. Z takich może mniej dostępnych powszechnie składników na pewno będzie ci potrzebny niebieski barwnik spożywczy by podkolorować Ciastka, a oczy można kupić jako gotowce, możesz je znaleźć np tutaj: http://sklepslodkapasja.pl/sklep/akcesoria-do-dekorowania (sama u nich kupowałam już kilka razy więc mogę polecić ten sklep z czystym sumieniem, naprawdę fajne akcesoria mają). Resztę pewnie już masz w domu, bo mąka, jajka, takie rzeczy (wybacz, że nie podam tu dokładnego przepisu, ale jest ich w Google bardzo dużo, wybierzesz jakiś). No i nie zapomnij o ciastkach, np. pieguskach, żeby je Potworkom do „pyszczka” włożyć :) wyjdzie słodko i smacznie :)
#2016-01-12 11:21:47 

Ogrzyca

Użytkownik

Ojej, nigdy się barwnikami nie bawiłam jeszcze… Czy to bezpieczne dla zdrowia?
#2016-01-12 12:36:53 

Mantra

Użytkownik

Ze spokojem, to banalnie proste, serio, będziesz mile zaskoczona :) Barwnik dosypuje się po prostu na koniec, do wyrobionej już masy. I tak swoja drogą, bez powodu się nie nazywają spożywczymi, nic nikomu po nich na pewno nie będzie :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015