#2016-08-12 01:05:35 

Grixa

Użytkownik

Jestem strasznym zmarzluchem i nie znoszę siedzenia w chłodnych pomieszczeniach, przez co strasznie dużo płacę za ogrzewanie. Kilka lat temu wymieniłam okna na bardziej szczelne plastiki i na początku to nawet coś dawało, ale teraz wydaje mi się, że całe ciepło i tak jest raz dwa z domu wywiewane. Niestety na ocieplenie budynku przyjdzie mi jeszcze poczekać trzy lata, bo taki jest plan spółdzielni. Możecie coś doradzić?
#2016-08-12 02:57:50 

JaMamTo

Użytkownik

Na twoim miejscu zacząłbym od kupna uszczelki do okien plastikowych. Sama napisałas, że okna plastikowe wyminiałaś już kilka dobrych lat temu i jak nie były to jakieś firmowe produkty, to użyte w nich uszczelki miały prawo się już zuzyć, przez co nie spełniają powierzonej im funkcji. Poza tym tak samo ważne jak uszczelki w oknach jest odpowiednie uszczelnienie drzwi wejściowych. Nawet jeśli masz nowe, prawidłowo osadzone drzwi to też co pewien czas trzeba zmienić w nich uszczelki. Producenci sugerujom nawet żeby robić to co 1-2 lata. W końcu drzwi otwierasz częściej niż okna, prze co szybciej się one zużywają. Z praktycznych rzeczy to moge doradzić tyle, by zakręcać kaloryfery, gdy wietrzysz mieszkanie i żeby nie zastawiać kaloryferów meblami, bo wtedy ich działanie jest ograniczone.
#2016-08-12 05:16:11 

Kosiarz

Użytkownik

Czesto słysze, jak ludzie mówia że płaca kokosy za ogrzewanie. Pózniej odwiedzam ich w domu, a tu kaloryfery rozkrecone na maksimum i otwarty balkon. To ja sie pytam, jak później nie oczekiwac wysokiego rachunku za ogrzewanie?
#2016-08-12 07:01:28 

Grixa

Użytkownik

Ja tak nie robię. Co prawda faktycznie część kaloryferów mam zastawionych meblami, ale też nie do końca. Jak wietrze mieszkanie to kaloryfery zakręcam. Chodzi tylko o to, że nawet jak mam wszystko pozamykane to i tak wydaje mi się, że to ciepło gdzieś ucieka.
#2016-08-12 08:21:31 

Orka

Użytkownik

Zrób tak jak sugeruje M1. Podstawa to dobra uszczelka do okien, wiem o tym z własnego dośswiadczenia. Tak samo ważne są szczelne drzwi wejściowe. Jak zadbasz o wysoką szczelność okien i drzwi to własnym sposobem już niewiele więcej poradzisz. Musisz czekać na ocieplenie budynku z zewnątrz, bo to zapwni najlepszy i szybko odczuwalny efekt.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015