#2016-11-02 21:26:08 

Amerykanka

Użytkownik

czesc postanowiłam założyć ten wątek, bo bardzo lubie porządna kawę i mam nadzieję że znajda się tu również miłośnicy tego trunku, którzy podzielą się swoimi metodami na pyszną kawę z ekspresu :) a raczej metodą na utrzymanie ekspresu w jak najlepszym stanie technicznym, który zrobi nam pyszną kawe z rana i nie tylko..
#2016-11-02 23:39:55 

Ogrzyca

Użytkownik

jak ładnie napisane, aż zachęca do dyskusji :) uwielbiam pyszna kawe i oczywiście dbam o swój sprzęt, hehe. Co robię żeby mój eksprsik mnie nie zawiódł? Odkamieniam go regularnie. A tak całkiem powaznie.. to serio go odkamieniam, mam już sprawdzone tabletki czyszczące TZ60001 i staram się tak co jakieś 3 miesiące ich używać. mam ciężka wodę w kranie, a jak kiedyś czytałam kamien jest bardzo niebezpieczny dla kondycji ekspresu. Poza tym po odkamienieniu ekspresu czuć różnice w rozparzanej kawie, jest o wiele bardziej aromatyczna.
#2016-11-03 01:10:51 

Lala18

Użytkownik

O tak odkamienienie jest ważne. Kiedyś tego nie robiłam i juz jeden ekspres pogrzebałam można powiedzieć żywcem... Teraz tez pilnuję wszystkiego i nawet filtry regularnie wymieniam. Chociaż słyszłam że w niektórych ekspresach jest jakiś złoty filtr i że go się wówczas nie wymienia.
#2016-11-03 04:01:10 

45Front46

Użytkownik

Pokaż mi kobieto sprzęt do którego ktokolwiek wstawiłby złoty filtr. Szczerze wątpię w takie pogłoski.
#2016-11-03 04:51:00 

Grixa

Użytkownik

Nie słyszałam o takich pogłoskach, ale u siebie filtr do ekspresu Jura wymieniam regularnie, bo wiem że trzeba i wiem że dzięki temu będę się dłużej cieszyła pyszna kawą. Poza tym o wymianę filtrów trzeba dbać nie tylko z uwagi na walory smakowe i sam sprzęt, ale też przez wzgląd na własne zdrowie.
#2016-11-03 06:28:17 

Amerykanka

Użytkownik

No to i ja się udzielę, mam u siebie w domu ekspres do kawy DeLonghi filtry wymieniam oczywiście regularnie, żeby uzyskac jak najlepszy walor smakowy kawy, dodatkowo odkamieniam urządzenie i po każdym użyciu ekspresu go czyszczę, zwłaszcza spieniać, bo one lubią się często zapychac, a wiadomo że wówczas mleczko nie będzie spienione. W tak zadbanym urządzeniu można robić codziennie pyszą kawę.
#2016-11-03 07:12:39 

Zeta

Użytkownik

Wow, dzięki za ten wątek, do tej pory nie sadziłam ze mogę robić źle tyle rzeczy na raz :) musze się za siebie zabrać i za mój ekspres chyba tez :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015