#2016-11-03 19:07:55 

JaMamTo

Użytkownik

Cześć wszystkim! Ostatnio trochę sobie czytałem o technologiach drukowania 3D i muszę przyznać, że prezentuje się to niewsamowicie ciekawie. Czy ktoś ma doświadczenie z tą technologią i może powiedzieć jakie są jej możliwości?
#2016-11-03 22:07:26 

Geniuś

Użytkownik

Ogólnie rzecz biorąc jak się ma dobrej klasy drukarki przemysłowe to naprawdę można zrobić praktycznie wszystko ;) Druk 3D tak naprawdę ułatwił produkowanie wielu rzeczy, coraz częściej w sklepach można znaleźć drobne gadżety, które w ten sposób powstały. Jak produkt jest niższe jakości to widać to chociażby po końcach przedmiotu, ewidentnie drukowane są. Protezy nawet się robi w ten sposób, wiele części do różnych maszyn, co tam się chce.
#2016-11-04 01:05:43 

Stonoga

Użytkownik

Ja jestem strasznie ciekawa biżuterii drukowanej w 3D, zobaczcie sobie sami http://3dphoenix.pl/bizuteria.html. Mam ogromną ochotę spróbować takiej usługi, ciekawe co z tego wyjdzie.
#2016-11-04 03:25:54 

Orka

Użytkownik

Wszystko fajnie tylko pamiętaj, że bardzo ważne jest przygotowanie projektu, a do tego potrzeba już trochę umiejętności. Taki projekt potem wrzucasz do drukarki, a ta już sama się oczywiście zajmuje choć musisz dobra te wszystkie filamenty, czyli materiały potrzebne drukarce do wykonania wydruku.
#2016-11-04 06:04:50 

JaMamTo

Użytkownik

A tak z ciekawości to takie drukarki domowego użytku są bardzo kosztowne?
#2016-11-04 08:09:53 

Geniuś

Użytkownik

Nie kosztują specjalnie dużo, jak chcesz możesz sobie tutaj poczytać o takich drukarkach http://3dphoenix.pl/flashforge.html. Ja u siebie jedną posiadam i powiem Ci, że zabawa jest przednia. Już nauczyłem się trochę projektować i mam mnóstwo pomysłów, które chciałbym wcielić w życie. Co ważne same filamenty także nie są już dzisiaj bardzo kosztowne, więc spokojnie można się w domu bawić.
#2016-11-04 08:35:18 

JaMamTo

Użytkownik

Tak, właśnie widziałem filamenty Colorfabb i faktycznie nie były drogie. No nic, dziękuję Wam wszystkim za informacje. Mam straszną ochotę zainwestować sobie w taki właśnie sprzęt, myślę że dałbym radę robić projekty ;) Zobaczymy jak to będzie, trzymajcie się gorąco.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015